Karafka Opole

O nas

about-us

Trochę z historii

Pierwsza powstała pizzeria PEPERONI. W 1998 roku w wynajętym lokalu, własnymi siłami przeprowadziliśmy gruntowny remont lokalu, w którym chcieliśmy otworzyć pizzerię Peperoni. Remont trwał dłużej niż zakładaliśmy, ponieważ budynek w którym znajduje się lokal mocno ucierpiał podczas powodzi w 1997r. Dlatego też prace remontowe objęły dużo większy zakres niż początkowo zakładaliśmy, co spowodowało że dziełalność mogliśmy rozpocząć dopiero w 1999r.

Zanim jednak pierwszy Gość mógł kupić u nas pizzę, przetestowaliśmy różne rodzaje ciast i dodatków, tak aby nasi Goście otrzymali pizzę z najlepszych produktów, które sprowadzane były prosto ze słonecznej Italii. Składniki do poszczególnych pizz były wybierane nie tylko przez nas, ale także przez naszych znajomych, którzy mieli decydujący wpływ na nazwy dostępnych u nas pizz.

W 2000r. do pizzerii Peperoni dołączyliśmy drugi lokal, w którym powstała restauracja KARAFKA. Tym samym, nasza oferta kulinarna została rozszerzona o pasty (makarony), sałatki i inne dania zaczerpnięte z bogatej kuchnii włoskiej, znajdując uznanie naszych Gości.O restauracji

Restauracja Karafka, zlokalizowana niedaleko centrum miasta, przy ul. Piotra Ściegiennego 3 w Opolu, powstała w wyniku połączenia pasji do pięknych wnętrz i smacznej kuchni. Stworzyliśmy klimat, który mamy nadzieję sprawi, że od pierwszej chwili poczujecie się Państwo jak u siebie.

Płynąca z głośników przyjemna dla ucha starannie wyselekcjonowana muzyka ma za zadanie umilić czas. Naszym celem jest, aby chwile spędzone u nas były nie tylko ucztą dla podniebienia, ale przyjemnością w każdym tego słowa znaczeniu. W miłejatmosferze można delektować się smakami nie tylko tradycyjnej polskiej kuchni, ale również tradycyjnej kuchni polskiej.

about-us
about-us


O menu

Bogata karta menu zawiera kilkadziesiąt pozycji, opartych na tradycyjnych włoskich recepturach. Przystępne ceny i proste, lecz niezwykle smaczne dania mogą zadowolić najbardziej wyrafinowane podniebienia.

Wpływ na smak naszych oryginalnych potraw ma niewątpliwie fakt, że wszystkie dania przygotowywane są na bieżąco. Wielką wagę przywiązujemy także do świeżości i jakości składników.

Słyniemy również z najlepszej pizzy w Opolu - włoskiej pizzy na cienkim cieście.

Jesteśmy restauracją przyjazną dzieciom i słyniemy z niedzielnych obiadów rodzinnych. Nie bez przyczyny restauracja Karafka została wybrana w plebiscycie zorganizowanym w 2013r. przez Makro w Opolu, jako najlepszy lokal na rodzinny obiad.

Wiele firm i znakomitych osób, zarówno Polaków, jak i Włochów nas odwiedzających potwierdza wysoką jakość naszych usług.

Odwiedź nas

Restauracja Karafka
ul. Ściegiennego 3 Opole
Tel: (77) 474 88 55

Godziny otwarcia

 • Poniedziałek
  14:00 - 23:00
 • Wtorek
  12:00 - 23:00
 • Środa
  12:00 - 23:00
 • Czwartek
  12:00 - 23:00
 • Piątek
  12:00 - 23:00
 • Sobota
  12:00 - 22:00
 • Niedziele i święta
  12.00 - 20.00